مهدی یاوران

بازی یک کلاغ چهل کلاغ

بازی یک کلاغ چهل کلاغ

دیگه دوران اینکه به بچه ها مسقیم بگیم که چی خوبه و چی بده تموم شده ، باید یکم سلیقه به خرج داد و از طریق بازی و سرگرمی مطالب رو بچه ها آموزش داد.مثلا مبحث سنگینی مثل سواد رسانه ای رو نمیشه با حرف زدن خشک و خالی به بچه ها آموزش داد. اما با یه بازی ساده میشه این مفهوم سنگین و موثر رو برای بچه ها قابل فهم کرد.

 

بازی یک کلاغ چهل کلاغ به دو شکل قابل انجام هست:

بقیه در ادامه مطلب ...

سند2030 کیلویی چنده؟

سند 2030 کیلویی چنده؟؟؟

سند2030 کیلویی چند؟

این بچه ها حالشون خیلی قشنگه

 

دارن این سرود رو می خونن👇👇👇

 

نوشته روی قلب هر نوکر                             حسین تموم دین و دنیامه

نمیرم از کنار او حتی                                 اگه بدن صد تا امان نامه

ذکرامام حسین برای ما                                شبیه آیه های قرآنه

عزت و سربلندی شیعه                               برای گفتن حسین جانه

تویی تاج سرم ارباب                                 برا توعبد و نوکرم ارباب

 

حسین جانم. حسین جانم

 

 

آموزش قرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

مطلب را با سخنی از مقام معظم رهبری آغاز میکنم که ایشان  سال 97 در دیدار با قرآنیان فرمودند:«خواندن و حفظ قرآن ،مقدمه فهمیدن،و فهمیدن مقدمه عمل به قرآن است

یکی از نکاتی که امروز به خصوص برای نسل نوجوان و جوان اهمیت یافته است کلاس های مختلف در زمینه های ورزشی،مهارتی و غیره است. منتها آن نکته ای که قصد دارم بگویم آن است که  یکی از مهمترین مواردی که کودک و نوجوان را در فضای جامعه در تمامی مراحل زندگی کمک میکند آشنایی و انس با قرآن است،مفاهیم حیات بخش قرآن که می تواند او را از آسیب های مختلف حفظ کند، لازم است کمی بیشتر فکر کنیم، قرآن کتابی است که سخنان خداوند در آن آمده، خداوندی که خالق ماست، باید به این  فکر کرد که چرا در زندگی هایمان آن قدر که به خیلی از چیزها اهمیت میدهیم به قرآن اهمیت نمیدهیم!؟

 

در این زمینه نقش پدران و مادران در تشویق فرزندان برای آموختن قرآن منحصر به فرد است،کودکان در ابتدا خواندن قرآن را فرا بگیرند که یکی از بهترین بسترها کلاس های قرآن است که مربی بتواند این مهارت را در قرآن آموزان ایجاد کند.به تدریج که روخوانی و روانخوانی را فراگرفت دوره ی تجوید را هم بگذراند.و اگر فرد علاقه داشت میتواند صوت و لحن را هم فرابگیرد.

و اهمیت ویژه ی حفظ قرآن ،که یک سرمایه ی گرانبها برای فرد است.

 البته همان طور که گفته شد همه ی این موارد مقدمه ی فهم و فهم قرآن هم مقدمه عمل به قرآن است ان شاءالله.

 

جشن عید غدیر

ایستگاه صلواتی هندونه

روز قبل از عید بود و ما هنوز هیچ برنامه ای نداشتیم و هیچ کاری نکرده بودیم. از صبح اول وقت تلفن زدن هامون به این طرف و اون طرف شروع شد.

سعی کردیم تو خیابون دو سه تا دیگ آش بپزیم و پخش کنیم اما دو دوتامون چهارتا نشد و نتونستیم. خلاصه گیج بودیم و فرصتی هم نداشتیم ، حیف بود که ثواب اطعام عید غدیر رو از دست بدیم. با اندک پولی که داشتیم برنامه ریزی کردیم برای شربت اما شب یهویی خدا یه فکری به ذهن بچه ها انداخته بود. زنگ زد و گفت که بجای شربت هندونه بدیم ، هوا هم گرمه و هندونه تو گرما به مردم میچسبه البته هزینش رو هم نداشتیم ولی گفت یه نفرم یه مبلغی رو اهدا کرده.

شبونه برنامه عوض شد ، وانت یکی از آشناها رو قرض گرفتیم و صبح علی الطلوع دونفر راهی زمین های کشاورزی اطراف شهر شدن.

ما هم مشغول برپایی چادر و آماده کردن مقدمات ایستگاه صلواتی شدیم و هنوز مشغول بودیم که رفقامون با یه وانت پر از هندونه رسیدن...

بقیه در ادامه مطلب ...

لازمه ی مهدی یاور بودن ، مهدی باور بودن است.

جنگ تمام نشده است و دشمن از جبهه ی فرهنگ و رسانه ، به ایمان و غیرت و حیای مردم ایران حمله کرده است و جنگ امروز جنگ نرم فرهنگی است.

عرصه ی جهاد فرهنگی تشنه ی جهاد گران انقلابی با اخلاص است و از همه ی عاشقان شهادت درخواست میکنیم که آتش به اختیار وارد جبهه ی جهاد فرهنگی شوند تا با یاری یکدیگر و توکل بر خدا ، در این جنگ نابرابر فرهنگی و رسانه ای نیز بر دشمن غلبه کنیم.

از کوچه و محله خودتان شروع کنید...

بسم الله...
Designed By Erfan Powered by Bayan