مهدی یاوران

تجربیات کار فرهنگی

آتش به اختیار

یکی از برنامه هایی که میتونه باعث جذب بچه ها به مسجد و کلاس های مجموعه فرهنگی بشه ، کرایه کردن سالن فوتسال هست.

بچه ها فوتبال بازی کردن رو خیلی دوست دارن پس اگر در هفته یک بار سالن گرفته بشه و حضور در سالن فقط برای بچه هایی که مرتب در کلاس و نماز جماعت شر کت می کنند مجاز باشه

خواهید که تعداد قابل توجهی از بچه های جدید به جمع شما اضافه میشه. نگران هزینه هم نباشید از هر کدوم از بچه ها دو سه هزار تومان بگیرید تا خرج کرایه سالن دربیاد.

البته در سالن باید دقت و توجه زیادی به سلامتی بچه ها داشته باشید چون امکان برخورد و حادثه زیاده. به بچه ها تاکید کنید که کفش مناسب بپوشن و ساقبند هم همراه داشته باشن و حتما از والدین بچه ها رضایت نامه بگیرید و با نزدیک ترین پایگاه بسیج ارتباط بگیرید تا بچه ها رو بیمه غرامت کنید که هر نفر هزار تومان هست برای یک سال.

اگر توانایی مالی دارید، تعدادی کاور تهیه کنید تا در هر بازی نفرات یکی از تیم ها کاور بپوشن و منظم تر و حساب شده تر بازی بشه.

بقیه در ادامه مطلب...

کلاس حفظ قرآن

آموزش حفظ قرآن برا کودکان

یکی از دشوار ترین کلاس ها برای بچه ها کلاس حفظ قرآن هست. طی این چند سال شیوه های مختلفی از برگزای کلاس حفظ قرآن رو تجربه کردیم. در کلاس هایی که اجبار برای حفظ هفتگی وجود داره و محدوده خاصی باید اجبارا حفظ بشه ، ریزش بچه ها خیلی زیاده و حضورشون کم رنگ میشه. باید به این نکته توجه داشت که در مجموعه های فرهنگی ما به دنبال تربیت حافظ حرفه ای نیستیم و هدف آشنا کردن بچه ها با قرآن و اهل بیت هست و شناسایی استعداد ها.

نکته قابل توجه اینه که موازی با کلاس حفظ بایستی کلاس روانخوانی و تجوید هم برگزار بشه و مربی حفظ تجوید باید با هم هماهنگ باشند.

ما توی مجموعه مهدی یاوران بر حفظ جزء سی ام تمرکز کردیم ، هرچند که جزء سختی هست اما سوره های کوتاه انگیزه بچه ها رو برای حفظ بیشتر میکنه. ما برای تشویق بچه ها به حفظ و پرهیز از اجبار کردن بچه ها و این که خدای ناکرده از قرآن زده نشن یه روش خاص رو در پیش گرفتیم ، برای دیدن این روش حفظ ، اینجا کلیک کنید.

چگونه خستگی خود را رفع کنیم

تجربیات کار فرهنگی

گاهی اوقات حجم بالای امورات شخصی و خستگی و یا اتفاقات ناخوشایند در کار فرهنگی باعث میشه که دلسرد بشیم که صد البته نباید به این وسوسه های شیطانی گوش داد و بایستی پر قدرت و با توکل خدا ، به کار فرهنگی ادامه داد درواقع بسیجی باید خستگی رو خسته کنه...

 تو این لحظاتی که خستگی سعی داره آدم رو شکست بده ، شنیدن خبر های خوب میتونه آدم رو دلگرم و دوباره شارژ کنه.

یکی از بچه های مهدی یاوران که از کوچیکی توی این مجموعه بوده و الان ماشاء الله مردی شده ، برامون یه خبر خوب آورد.

الحمدلله امیر حسین فرمانده پایگاه شده.

با شنیدنش کلی خوشحال شدیم و خستگیمون در رفت.

چند روز پیش که خودمون فرصت نداشتیم یه امورات اردوی کوچیک رو به بچه ها سپردیم و با موفقیت رفتن و برگشتن.

نمیدونم ، شاید اینقدر که ما ذوق قد و بالای این بچه ها رو می کنم ، پدر مادرشون ذوق نکنن.

فکر و ذکرمون شدن این بچه ها ، تو خواب و بیداری صورت نک تک بچه ها رو میبینیم و شدیدا دلواپس آینده بچه های مجموعه هستیم ، اینقدر که نگران آینده بچه ها هستیم و براشون برنامه ریزی میکنیم ، یک هزارمش رو به آینده خودمون فکر نمی کنیم چون مطئنیم که خدا میلیون ها برابر هوامون رو داره وبرامون بهترین برنامه ریزی رو میکنه.

 

هیئت کودکان

تعجب نکنید ، اینجا هیئت مهدی یاوران است ، هیئتی که مخصوص بچه ها و نوجوان هاست.

خب امکانات ما کمه اما همت ما زیاده. درسته که جای ثابت بزای هیئت هفتگی نداریم اما هر از گاهی والدین یکی از بچه ها اعلام آمادگی میکنه و هیئت در منزل بچه ها برگزار میشه. اکثر اوقات شام هم نداریم و فقط یه چایی و کیک یزدی یا هر چیز ساده و کم خرج دیگه ای ، اما بعضی از والدین بچه ها شام هم تدارک می بینن.

بقیه در ادامه مطلب ...

اردوی جهادی

تومور مغزی داشت و رد عمیق بخیه ها از بین ابرو هاش تا فرق سرش رفته بود و سرش شبیه زرد آلو به دو قسمت تقسیم شده بود.

می گفت وقتی سیل اومد ، خونه که خراب شد هیچ ، همه ی وسایلمون هم خورد شد.

گفت : میخام پس فردا برم تهران

گفتم : برای چی؟ میری تهران برای کار؟

گفت : ای بابا ، کار کجا بوده ، من بیکارم ، میرم دکتر تا سرمو بزارم زیر برق (نمیدونم منظورش چی بود)

چون تشنج داشت نمی تونست بره سر کار ، حتی موتور هم نمی تونست سوار شه ، چون هر لحظه ممکن بود تشنج بیاد سراغش

یه پسر سه ساله هم داشت که یه هدیه کوچیک بهش دادیم.

مادر خانمش هم باهاشون همونجا بود ، مادر می گفت کلیه هام عفونت داره ، یکی از چشم هاش هم کور بود.

این شرایط زندگی خانواده ای بود که ما تو اردوی جهادی خادمشون شده بودیم تا شاید مرحمی روی زخم هاشون گذاشته باشیم.

بقیه در ادامه مطلب ...

لازمه ی مهدی یاور بودن ، مهدی باور بودن است.

جنگ تمام نشده است و دشمن از جبهه ی فرهنگ و رسانه ، به ایمان و غیرت و حیای مردم ایران حمله کرده است و جنگ امروز جنگ نرم فرهنگی است.

عرصه ی جهاد فرهنگی تشنه ی جهاد گران انقلابی با اخلاص است و از همه ی عاشقان شهادت درخواست میکنیم که آتش به اختیار وارد جبهه ی جهاد فرهنگی شوند تا با یاری یکدیگر و توکل بر خدا ، در این جنگ نابرابر فرهنگی و رسانه ای نیز بر دشمن غلبه کنیم.

از کوچه و محله خودتان شروع کنید...

بسم الله...
Designed By Erfan Powered by Bayan